VANDENS GRĘŽINIAI

Vandens gręžiniai, kokia kaina? Gręžinių įrengimas. Nuo ko priklauso? Konsultuojame, projektuojame, gręžiame. Vandens kėlimo įranga ir t.t.

Mūsų paslaugos

#vandensgrezinys #greziniokaina #grezinioirengimas #vandenskelimoiranga #vamsiurblines #vandentiekis

Požeminio vandens gręžinys – tai įrenginys skirtas išgauti gėlam vandeniui, slūgsančiam geologiniuose vandeninguose sluoksniuose.

Vandens gręžinius gręžiame šlapiu būdu – tai yra kai šalia kasama technologinė duobė, į ją pripilama vandens ir gręžiama cirkuliacijos būdu, vanduo gruntą išplauna į duobę. Tokiu būdu gręžinį galime gręžti iki 100 metrų gylio ir giliau. Išgręžus gręžinį nustatome gręžinio našumą, statinį bei dinaminį vandens lygius bei paimame vandens mėginį tyrimui.

Vandens gręžinys įregistruojamas Lietuvos geologijos tarnyboje, o gręžinio savininkui išduodamas gręžinio pasas.

Darbų trukmė - gręžimo darbus galima vykdyti bet kuriuo metų laiku. Priklausomai nuo grunto sudėtingumo ir oro sąlygų darbai atliekami per 1 – 3 dienas.

Išgręžus gręžinį yra montuojama vandens pakėlimo įranga, kuri parenkama atsižvelgiant į gręžinio techninius duomenis ir užsakovo poreikius. Paprastam namui su viena šeima pakanka 1 – 2 m3/h, tuo tarpu pramoniniam objektui ar nedidelei gyvenvietei gali prireikti 10 – 20 m3/h. Montuojant vandens pakėlimo įranga nuosavame name ji dažniausiai įrengiama namo rūsyje, o gyvenamųjų namų kvartaluose statoma – skydinė.

Vienas iš paprasčiausių ir pigiausių variantų yra rankinė vandens kėlimo čiurkšlinė pompa. Ši pompa veikia mechaniniu būdu, tad Jums reikės rankomis sukelti vandens srautą. Tokios pompos kaina gali svyruoti nuo kelių iki dešimties eurų.

Tuo atveju, kai statitinis vandens lygis kyla aukščiau 9 metrų, rekomenduojama įrengti hidroforą. Hidroforas automatiškai kelia vandenį iš gręžinio, kai to reikia. Tai ypač patogu, jei norite, kad Jums automatiškai tiektųsi vanduo namuose ar sode. Tačiau hidroforo kaina gali būti žymiai aukštesnė nei kitų variantų.

Kai reikia kelti didelius kiekius vandens iš gilių gręžinių yra naudojami galingi siurbliai. Šie siurbliai yra skirti naudoti ne tik privačiame sektoriuje, bet ir pramonėje, žemės ūkyje ar kitose srityse, kur reikalingas didelis vandens kiekis. Galingų siurblių veikimo principas yra panašus į paprastų siurblių veikimo principą. Tačiau galingi siurbliai turi didesnę galios reikmę, kad būtų galima kelti didelius vandens kiekius iš gilių gręžinių. Galingi siurbliai gali būti tiek elektriniai, tiek dyzeliniai.

Pasirinkdami galingą siurblį, turite atsižvelgti į kelis faktorius, tokius kaip galingumas, našumas, vandens kėlimo aukštis, siurblio dydis ir kiti. Be to, reikia atsižvelgti į gręžinio gylį ir vandens kiekį, kurio reikia Jūsų poreikiams patenkinti.

Dažnio keitiklis yra įrenginys, kuris naudojamas keisti elektros srovės dažnį. Jis yra dažnai naudojamas kartu su vandens siurblių automatika. Vandens siurblių automatika yra įrenginys, kuris kontroliuoja vandens siurblio veikimą, kad būtų užtikrintas stabilus vandens tiekimas. Dažnio keitikliai yra naudojami tam, kad būtų galima reguliuoti vandens siurblio greitį ir taip užtikrinti optimalų vandens tiekimą. Jie padeda sumažinti elektros energijos suvartojimą ir taip sutaupyti pinigų. Dažnio keitikliai taip pat padeda išvengti siurblio perkaitimo ir padidina jo tarnavimo laiką.

Prie vandens siurblio automatikos dažnio keitiklis yra prijungiamas taip, kad jis reguliuotų elektros srovės dažnį, kuris tiekiamas į vandens siurblį. Tai leidžia reguliuoti siurblio greitį ir užtikrinti optimalų vandens tiekimą.

Prieš įsigyjant vandens kėlimo įranga rekomenduojame pasitarti su mūsų specialistais, kurie padės Jums pasirinkti tinkamą vandens kėlimo įrangą pagal Jūsų poreikius ir galimybes.

Siurbliai vandens gręžiniams yra naudojami tam, kad ištrauktų vandenį iš žemės ir perduotų jį į vandens tiekimo sistemą arba į namų ūkio reikmenis. Siurbliai yra įvairių tipų ir gali būti naudojami tiek privatiems, tiek komerciniams tikslams. Svarbu pasirinkti tinkamą siurblį, atsižvelgiant į gręžinio gylį, vandens kiekį ir kitus veiksnius. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į siurblio galios ir efektyvumo rodiklius, kad būtų užtikrintas patikimas ir efektyvus vandens ištraukimas.

Jeigu turite vandentiekio vamzdžių tiesimo poreikį, geriausia kreiptis į patyrusius ir kvalifikuotus specialistus. Vandentiekio vamzdžių tiesimo darbai yra sudėtingi ir reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių. Pasirinkdami specialistus, rekomenduojame atkreipti dėmesį į jų patirtį, kvalifikaciją ir klientų atsiliepimus. Taip pat nepamirškite, kad gerai atliktas vandentiekio vamzdžių tiesimo darbas yra svarbus ne tik jūsų patogumui, bet ir saugumui, todėl nesidrovėkite kreiptis į profesionalus.

Vandens nugeležinimo įranga yra skirta pašalinti perteklinį geležies kiekį iš vandens. Perteklinis geležies kiekis gali sukelti nemalonų skonį, spalvą ir kvapą vandenyje, taip pat gali sukelti užterštumą ir pakenkti vandens sistemos įrangai. Įrangos tipai gali skirtis priklausomai nuo geležies kiekio ir vandens šaltinio. Įrangos rūšys gali apimti filtrus, minkštiklius, degalines, oksidacijos įrangą ir kt.

Vandens valymo įranga yra skirta pašalinti nešvarumus, bakterijas ir kitus kenksmingus elementus iš vandens. Įrangos tipai gali skirtis priklausomai nuo valymo poreikių ir vandens šaltinio. Kai kuriems namams gali pakakti paprastos filtro įrangos, kitiems reikalinga sudėtingesnė cheminių medžiagų naudojimo įranga. Įrangos rūšys gali apimti filtrus, minkštiklius, dezinfekcijos įrangą, atvirkštinio osmoso sistemą ir kt.

Svarbu pasirinkti tinkamą įrangą, kad būtų užtikrintas vandens kokybės ir saugumo lygis.

Vandens gręžiniui įsirengti reikalingas projektas. Jeigu projekto neturite, padėsime Jums jį parengti. Pagal vietovės geologinius parametrus projektuojamas vandens gręžinio gylis ir konstrukcija. Projektavimo darbai atliekami laikantis visų numatytų teisės aktų ir apsaugos zonos reikalavimų.

Projekto parengimui bus reikalingi šie dokumentai:

- Paraiška požeminio gėlo vandens gavybos gręžiniui projektuoti;

- Savivaldybės leidimo projektuoti gręžinį ir vietinius inž. tinklus

- Aktualaus nekilnojamo turto registro duomenų bazės išrašo (sklypo registro pažymėjimo)

- Sklypo plano pilno formato lape (abiejų pusių)

Jei 3 metų laikotarpyje buvo gautas statybos leidimas ar šiuo metu rengiamas projektas leidimui gauti, tuomet reikia suvestinio inžinerinių tinklų plano – DWG formatu (iš architekto). Kitu atveju, topografinės nuotraukos su požeminių komunikacijų nužymėjimu ir sklypo ribomis ne senesnės nei 3 metai: suderintos + darbinės DWG formatu.

Požeminio vandens gavybos gręžinio projektas rengiamas visiems požeminio vandens gavybos gręžiniams. Pasirašytas/suderintas projektas suteikia teisę įrengti požeminio vandens gavybos gręžinį. 

Vandens ekspertai, UAB

Turite klausimų dėl vandens gręžinio? Susisiekite

 Dirbame: Vilniuje., Kaune, Utenoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Elektrėnuose, Molėtuose, Varėnoje ir jų rajonuose.

Kas įtakoja vandens gręžinio kainą?

Vandens gręžinio kainą lemia įvairūs veiksniai, kurie kartu nulemia galutines sąnaudas. "Vandens ekspertai", atsižvelgdami į savo patirtį ir praktiką, išskiria keletą pagrindinių aspektų, turinčių įtakos gręžinio kainai:

Geologinės sąlygos

Dirvožemio tipas ir uolienų sudėtis, kai kietos uolienos ar akmenuotas dirvožemis gali reikalauti specialios įrangos ir ilgesnio darbo laiko.
Gręžinio gylis iki kurio reikia gręžti norint pasiekti vandeningą sluoksnį, tiesiogiai veikia darbo ir medžiagų sąnaudas.

Vandens siurblio ir filtrų sistemos

Aukštos kokybės įrangos pasirinkimas ar jos būtinumas užtikrina ilgesnį gręžinio tarnavimo laiką, tačiau didina vandens gręžinio kainą.

Nenumatytos sąlygos gręžimo metu

Kartais gręžimo metu gali kilti nenumatytų problemų, pvz., susidūrimas su dideliais akmenimis ar netikėtai rastas vandens trūkumas planuotame gylyje, kas gali padidinti gręžinio kainą.

Atstumas

Ilgesnis atstumas iki kliento sklypo gali reikalauti didesnių transportavimo išlaidų. Taip pat atstumas nuo gręžinio vietos iki namo.

"Vandens ekspertai" stengiasi užtikrinti, kad kiekvienas vandens gręžinio projektas būtų įgyvendintas efektyviai, laikantis aukščiausių standartų, tuo pačiu siekiant kuo racionaliau paskirstyti išlaidas. Prieš pradedant bet kokį darbą, atliekama išsami vietos analizė ir konsultacija su klientu, siekiant apibrėžti tiksliausią ir ekonomiškai naudingiausią gręžinio įrengimo kainą.

Vandens ekspertai, UAB

Norite gauti tikslią vandens grežinio kainą? Susisiekite

 Dirbame: Vilniuje., Kaune, Utenoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Elektrėnuose, Molėtuose, Varėnoje ir jų rajonuose.

2024 14 vasario

Vandens gręžinio įrengimo kaina yra svarbus aspektas, kurį būtina atidžiai apsvarstyti ir pasiskaičiuoti, planuojant vandens gręžinį savo sklype. "Vandens ekspertai" Read more...

2024 10 vasario

Lietuvoje 2024 metais leidimo naudoti požeminio vandens išteklius galiojimas gali būti panaikintas dėl keleto priežasčių, kurios apima tiek leidimo turėtojo Read more...

2024 9 vasario

Požeminio vandens gavybos gręžinio įrengimas yra kritinis procesas, kuris turi būti atliekamas atidžiai, laikantis nustatytų technologinių ir konstrukcinių sprendimų. Tai Read more...