GEOTERMINIS ŠILDYMAS
Geoterminio šildymo montavimas, geoterminis gręžinys, projektavimas, atliekame nuo iki visus darbus, konsultacijos ir kita naudinga informacija.
Mūsų paslaugos
#geoterminisgrezinys #geoterminissildymas #projektavimas #kolektoriausirengimas #silumossiurbliai
Geoterminis šildymas – namo šildymui, vėsinimui ir karšto vandens ruošimui panaudoja iš natūralių šaltinių (žemės, oro, vandens) ima susikaupusią saulės šilumą. Besikeičiant oro temperatūrai sukaupta šiluma nuolat išlieka tam tikrame gylyje grunto sluoksniuose ir vandenyje.
Geoterminio šildymo sistemos, naudodamos šilumos pernešimo ir transformavimo procesus, sukauptą šilumą išgauna ir paverčia ją naudinga šilumos energija, atitinkančia žmogaus ir jo būsto šildymo poreikius.
Geoterminio šildymo sistemą sudaro 3 pagrindinės grandys:
Kolektorius
Šilumos siurblys
Akumuliacinė talpa (boileris) su vandens šildytuvu (katilu).
Kolektorius tradiciškai tai yra vamzdinis kaupiklis, patalpintas į šilumos šaltinį (gruntą, artezinio šulinio ar telkinio vandenį). Dažniausiai naudojamo gruntinio kolektoriaus vamzdžiais cirkuliuojantis neužšąlantis skystis-antifrizas (vandens ir glikolio mišinys) sugeria iš žemės šilumos energiją ir perneša ją šilumos siurbliui. Nustatyta, kad 1,5 m gylyje, žemiau įšalo lygio, nuolatinė žemės temperatūra siekia +6°, +8°C, telkinio vandens – +4°C. Logiškas reikalavimas kolektorių montavimui – tinkamo ploto žemės sklypas prie nuosavo namo, o vandens kolektoriams – tvenkinys, ežeras, upelis sklype. Kolektoriaus tipo pasirinkimą lemia sklypo plotas ir grunto savybės.
Horizontalių kolektorių, užkasamų 1,5 m gylyje, montavimas siejamas su tam tikromis sąlygomis – būtinas 4-6 arų sklypo plotas, kurį užims vamzdynas.
Vertikalūs kolektoriai naudojami tuo atveju, jeigu sklype nėra pakankamo ploto horizontalių sistemų klojimui arba gruntas yra labai akmenuotas.
Tai – centrinė geoterminės sistemos grandis, kurioje vyksta visi „stebuklingi” šilumos virsmai. Siurblys transformuoja ką tik iš aplinkos šaltinio išgautą pirmykštę mažos galios šilumos energiją, kol kas dar netinkančią pastato šildymui, į didelės galios šilumą. Pagaminta šiluma nukreipiama karšto vandens ruošimui ir į pastato vandens šildymo sistemas. Simboliškai šilumos siurblį galima būtų palyginti su skrandžiu žmogaus organizme, kuris virškina iš aplinkos įsavintą maistą ir transformuoja į organizmui naudingas kalorijas, energiją, šilumą, o kraujotakos sistema paskirsto jas po organizmą.
Šilumos siurblį sudaro 4 esminiai šilumos transformavimo mazgai: garintuvas, kompresorius, kondensatorius ir išsiplėtimo vožtuvas. Garintuvas ir kondensatorius atlieka šilumokaičių funkcijas.
Garintuve šilumos nešėjas antifrizas susijungia su skystomis dujomis – freonu, įgeriančiu šilumą, atgabentą nešėjo. Garintuvo kaupiklyje freono skystis virsta garais.
Kompresorius kuris dideliu slėgiu suspaudžia įsiurbtus garus, tokiu būdu kelias dešimtis kartų padidindamas jų temperatūrą.
Kondensatoriuje karštos dujos išskiria šilumos energiją, skirtą šildytuvui (ir pastato vandens sistemos šildymui), o jų konsistencija iš dujinės paverčiama skysta.
Išsiplėtimo vožtuvas nutraukia nešėjo skysčio suspaudimą, dėl ko jo temperatūra smarkiai krenta. Ataušintas nešėjas grįžta į pradinį tašką – garintuvą – ciklo atnaujinimui.
Pasyvus patalpų vėsinimas yra energijos taupymo būdas, kuris leidžia sumažinti patalpų šildymo ir vėsinimo sąnaudas. Šis būdas apima šiuos veiksnus. Šis būdas apima šiuos veiksmus:
Gerai izoliuoti patalpas – tai padeda išlaikyti pastato vidų šiltą žiemą ir vėsų vasarą.
Naudojant aukštos kokybės langus ir duris, kurių yra mažai šilumos pralaidumas, galima išvengti šilumos nuostolių ir sumažinti šildymo ir vėsinimo sąnaudas.
Naudojant šilumos siurblius ir šilumos atgavimo sistemą, galima atgauti šilumą iš patalpų oro ir naudoti ją kaip šildymo šaltinį.
Naudojant šviesos diodus (LED) ir kitas energijos taupančias šviesos šaltinius, galima sumažinti elektros sąnaudas.
Naudojant automatizuotus vėdinimo ir šildymo valdymo sistemas, galima sumažinti energijos suvartojimą ir padidinti patalpų komfortą.
Naudojant saulės baterijas ir vėjo turbinas, galima gaminti savo elektros energiją ir sumažinti sąnaudas.
Taigi, pasyvus patalpų vėsinimas yra efektyvus būdas sumažinti energijos sąnaudas ir pagerinti patalpų komfortą.
Geoterminiam gręžiniui įsirengti reikalingas projektas. Jeigu projekto neturite, padėsime Jums jį parengti. Projekto parengimui bus reikalingi šie dokumentai:
Aktualaus nekilnojamo turto registro duomenų bazės išrašo (sklypo registro pažymėjimo) – PDF formatu. Galima atsinaujinti registrų centro savitarnoje.
Sklypo plano pilno formato lape (abiejų pusių) – PDF formatu.
Jei 3 metų laikotarpyje buvo gautas statybos leidimas ar šiuo metu rengiamas projektas leidimui gauti, tuomet reikia suvestinio inžinerinių tinklų plano – DWG formatu (iš architekto).Kitu atveju, topografinės nuotraukos su požeminių komunikacijų nužymėjimu ir sklypo ribomis ne senesnės nei 3 metai: suderintos + darbinės DWG formatu.
ŠVOK dalies projekto arba siurblių gamintojo/pardavėjo rašto, kokios galingumo sistema reikalinga.
Geoterminių gręžinių projektas rengiamas visiems geoterminiams gręžiniams, nepriklausomai nuo reikalingos šildymo galios.
Vandens ekspertai, UAB
Turite klausimų? Susisiekite
Dirbame: Vilniuje., Kaune, Utenoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Elektrėnuose, Molėtuose, Varėnoje ir jų rajonuose.
Geoterminis šildymas ir gręžiniai atlieka svarbų vaidmenį moderniose energetikos sistemose, suteikdami ekologišką ir efektyvų būdą patalpų šildymui ir vėsinimui. Šioje Read more...
2024 metais geoterminio šildymo gręžinių įrengimo, projektavimo ir jų likvidavimo procesai yra sudėtingi ir reikalauja didelio dėmesio kiekviename etape. Šiame Read more...